PŘESTANOV - ÚSTÍ NAD LABEM

Obec Přeštanov

Přestanov leží poblíž hlavní spojnice TEPLICE - DĚČÍN, tedy silnice I. třídy E13. Nedílnou součástí tranzitnosti je tedy autobusová doprava Dopravního podniku Ústeckého kraje, nebo lze využít také vlakovou železniční síť na trase Ústí n.L. - Teplice se zastávkou Chabařovice, odkud je to do Přestanova asi 15 minut pěšky.

V letních měsících lze podniknout v tomto kraji nádherné vyjížďky na kolech - a to z Ústí n.L. - Tisá - Petrovice - Krásný Les - Adolfov - Komáří hůrka - Unčín - Přestanov - Chlumec ..... a zpět.

Tento malebný kraj se nachází na pomezí CHKO České středohoří a Krušných hor, přesněji asi 10 km mezi okresními městy Ústí n.L. a Teplice. Svou polohou je považována za velice atraktivní část v oblasti turistického ruchu.

Rekreační středisko poblíž obce Přestanov

V obci Chabařovice (asi 3 km od Přestanova) se buduje nové jezero Milada:
Milada (dříve užíván také název Chabařovické jezero) je jezero, které vzniká v místě bývalých obcí Hrbovice, Tuchomyšl a Vyklice, dnes těžební jámě hnědouhelného lomu Chabařovice. Vzniklé jezero bude mít rozlohu cca 252,2 ha (o málo menší než Máchovo jezero), průměrnou hloubku 15,5 m a maximální hloubku 24,7 m. Objem vody bude 35 601 000 m³ (0,0356 km³). Jezero bude sloužit částečně k rekreačním účelům. Budoucí využití rekreace a sport – koupání, plavání, rybaření, jachting, cyklotrasy, kolečkové brusle, kondiční běh, jízda na koni.